Loading color scheme

PODRĘCZNIKI NA NOWY ROK SZKOLNY

W module - Dla rodzica i ucznia -

w DOKUMENTACH SZKOŁY zamieszczono do pobrania wykaz podręczników do religii dla każdej klasy.

 

 

Klasa ósma w dniu zakończenia roku
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

 

24 czerwca, uroczystą mszą świętą w kaplicy w Harkabuzie, rozpoczęliśmy ostatni dzień roku szkolnego 2021/2022. Główną część, spotkanie na sali gimnastycznej, pan dyrektor zaczął przemówieniem podsumowującym rok, w którym nadal żyliśmy z pandemią COVID-19 oraz w warunkach wojny na Ukrainie. Dyrektor podkreślił wiele sukcesów, które osiągnęli nasi uczniowie i podziękował wszystkim rodzicom, szczególnie Radzie Rodziców, za współpracę. Samorząd Uczniowski podziękował również pani Marii Czarny za trzy lata pracy w naszej szkole. Klasa II z kolei przypomniała, że ich wychowawczyni, pani Maria Gniecka, zgłoszona do plebiscytu Gazety Krakowskiej "Nauczyciel na medal", zajęła w powiecie nowotarskim II miejsce! Nie był to jednak koniec wzruszeń, ponieważ w tym dniu żegnaliśmy klasę ósmą. Absolwenci przygotowali humorystyczne scenki przedstawiające lekcje z ich nauczycielami. Młodsi koledzy z klasy VII wręczyli pamiątkowe prezenty. Łzy wzruszenia płynęły nie tylko z oczu ósmoklasistów... Będzie nam was brakowało!

Oczywiście nie zapomnieliśmy też o uczniach, którzy ukończyli ten rok szkolny z wyróżnieniem. Wychowawcy wraz z panem dyrektorem wręczyli im pamiątkowe książki, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Po spotkaniu z wychowawcami w klasach nareszcie wszyscy mogli krzyknąć: WAKACJE! Piękna, słoneczna pogoda nastraja optymistycznie i wszyscy mamy nadzieję, że będą to udane tygodnie. A we wrześniu wrócimy do szkoły w absolutnie normalnym, odwiecznym trybie, bez niemiłych niespodzianek ze strony świata. Udanych wakacji i do zobaczenia 1 września!

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Dzień Sportu w naszej szkole
DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

21 czerwca w naszej szkole przy współpracy Rady Rodziców, sołtysa Harkabuza i nauczycieli został zorganizowany Dzień Sportu - od godziny 8:15 do 12:30 uczniowie (a także młodsze dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami) korzystali z przygotowanych atrakcji: z podziałem na grupy brali udział w rozgrywkach sportowych, oglądali wóz strażacki i próbowali swoich sił "gasząc pożar", bawili się na placu zabaw, ale przede wszystkim i nade wszystko szaleli na ogromnych dmuchańcu, który był niekwestionowanym królem imprezy począwszy od "zeróweczki", a na już-prawie-absolwentach skończywszy. To jeszcze nie wszystko! Kolejnym punktem programu były zawody w siatkówkę rozgrywane pomiędzy drużynami uczniów, rodziców i nauczycieli. Po zażartym boju (i świetnej zabawie) statuetką zwycięzcy mogła cieszyć się Grupa Nauczycieli. Dla tych, którzy poczuli, że tracą siły i kalorie, czekała pyszna kiełbasa z grilla, a nawet wata cukrowa.

To był bardzo udany dzień! Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w  organizację tego wydarzenia - Radzie Rodziców z przewodniczącą panią Iwoną Jędraszczak na czele, sołtysowi wsi panu Michałowi Łabudzie, grupie strażaków z OSP Harkabuz, wszystkim obecnym rodzicom oraz pani Monice Staszyńskiej i pani Marii Gnieckiej. Dziękujemy za pomysłowość, poświęcony czas i niezapomniane wrażenia!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA :)

Tydzień Zdrowia
TYDZIEŃ ZDROWIA

W dniach 02-09 czerwca 2022r. w ramach akcji profilaktycznej, której koordynatorami były p.Edyta Makoś-Siepak i p.Monika Staszyńska, obchodziliśmy szkolny Tydzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.  Każdego dnia poszczególne klasy realizowały inicjatywy związane z tematyką zdrowia i aktywności. Klasy młodsze dnia  "Zdrowo i kolorowo" przygotowały wraz z wychowawcami smakowite owocowe sałatki, pogłębiały swoją wiedzę na temat piramidy zdrowia oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Z kolei klasy 4-8 dzielnie podejmowały wyzwania sportowe przewidziane na każdy dzień, na lekcjach przedmiotowych (m.in. biologia, j.angielski) i wychowawczych zgłębiały tematykę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, sposobów walki z nadwagą,  otyłością i próchnicą oraz obliczały wskaźniki BMI i WHR. Na zakończenie aktywnego tygodnia uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o zdrowiu zorganizowanym przez panią pedagog.

Zobacz zdjęcia.