Loading color scheme

ANDRZEJKI 2022

W ubiegłym tygodniu uczniowie wszystkich klas nareszcie wzięli udział w zabawie andrzejkowej w przedpandemicznej formie - młodsi uczniowie w czasie lekcji, starsi popołudniami z podziałem na klasy IV-VI oraz VII-VIII. Tradycji stało się zadość - nie zabrakło tradycyjnych wróżb i ciekawych kostiumów. Rada Rodziców ufundowała drobny poczęstunek, aby nie brakło sił w czasie zabawy. Andrzejki to świetna impreza, tym bardziej, że oznacza ona, że już niedługo grudzień, czyli najlepszy czas w roku...

Zobacz zdjęcia

DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

Dnia 23 listopada w naszej szkole, wraz z organizacją UNICEF, której jesteśmy członkiem, obchodziliśmy szczególny dzień -

„ Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą pedagog szkolny wykorzystując prezentacje multimedialne przekazane przez UNICEF przypomniał prawa, jakie ma każde dziecko, bez względu na pochodzenie, zamieszkanie czy zainteresowania.   

Zobacz zdjęcia.

Spotkanie ze świętymi
KOROWÓD ŚWIĘTYCH

Kilka dni temu nasza katechetka, pani Monika, zorganizowała spotkanie ze świętymi, a prowadziła je osobiście w przebraniu świętej Joanny Beretty Molla. W każdej klasie również był jeden przebrany uczeń, pozostałe dzieci miały za zadanie przygotować informacje dotyczące wybranej postaci. Przypomnieliśmy sobie dzieje znanych świętych - jak Jan Paweł II, ale pojawiła się także mało znana osoba -  święty Gilbert. Nie zabrakło też muzycznych i tanecznych przerywników, które dodawały energii naszej imprezie. Na koniec święta Joanna dla każdego ucznia miała słodki upominek, za co serdecznie dziękujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA.

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA
WYCIECZKA KLASY VIII

Dnia 8 listopada 2022r. wraz z rówieśnikami z Podsarnia oraz wychowawczyniami p. Moniką i p. Agnieszką udaliśmy się do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu oraz do Wadowic.

Pierwszym punktem wycieczki było Miejsce Pamięci Auschwitz, w którym znajdują się zarówno autentyczne poobozowe bloki i baraki, jak i zbiór przedmiotów związanych z cierpieniem ludzi przywiezionych do obozu. Udaliśmy się do kilku budynków, które pokazały nam tylko część przerażającego obrazu obozu. Odwiedziliśmy także celę św. Maksymiliana Kolbe, pomieszczenia, gdzie znajdowały się krematorium i komora gazowa, udaliśmy się pod ścianę straceń.

Kolejnym punktem wyjazdu był obóz Birkenau, do którego wejście stanowiła ogromna brama, przez którą przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mogliśmy zobaczyć pozostałości po barakach, w których przetrzymywano więźniów oraz ruiny komór gazowych z krematoriami.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Wadowicach. Odwiedziliśmy znajdującą się na rynku Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie symbolicznym wpisem do księgi mogliśmy złożyć swoje prośby i podziękowania, a następnie udaliśmy się na degustację pysznych kremówek, będących symbolem Wadowic.

Wycieczka była wyjątkową i poruszającą lekcją historii. Jej celem było zapoznanie z historią naszego kraju oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i Holokaustu. Wszystko to, co zobaczyliśmy wywarło na nas ogromne wrażenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA.