Loading color scheme

Tłusty czwartek 2022

Tłusty czwartek 2022

24 lutego z wielkim rozmachem obchodziliśmy Tłusty Czwartek, a wszystko dzięki niezastąpionym Mamom, które poświęciły mnóstwo czasu i pracy przygotowując od podstaw pączki, oponki, chrust (vel faworki) i inne tłustoczwartkowe pyszności.

Uczniowie mogli spróbować swoich sił i pomóc przy przygotowaniu pyszności. Przy okazji jak co roku więliśmy udział w akcji charytatywnej organizowanej przez kapucynów misjonarzy "Wyślij pączka dla Afryki".Wolontariusze z klasy III, VII i VIII w składzie: Błażej Pyzowski, Olivier Palarczyk, Magdalena Bieniek, Magdalena Czyszczoń, Beata Długopolska, Amelia Pulit, Julia Chowaniec, Natalia Chowaniec, Magdalena Harkabuz oraz Patrycja Rapacz, pod opieką tegorocznego koordynatora akcji pani Moniki Staszyńskiej, spisali się na medal. Wspólnymi siłami społeczności szkolnej udało się zebrać aż 720zł. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby innych. Więcej o akcji na stronie paczek.kapucyni.pl. Dziękują również misjonarze, którzy napisali do nas następującego e-maila:

Pokój i dobro!Dzisiaj otrzymaliśmy od Państwa darowiznę w wysokości 720 złożoną w imieniu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie.

Darowizna złożona została w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki 2022".

Państwa darowizna sprawi, że kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę, a dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni głębinowych.

Dzięki dokonanej wpłacie afrykańskie dziecko otrzyma ciepły posiłek i nadal będzie mogło chodzić do szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Misjonarze kapucyni otaczają całą Waszą społeczność swoją modlitwą br. Jerzy Steliga OFMCap

Fundacja Kapucyni i Misje

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym Mamom za przepyszny Tłusty Czwartek.