Loading color scheme

DZIEŃ PATRONA 2022

Dzień Patrona 2022

23 maja, w 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, obchodziliśmy Dzień Patrona. Ponieważ Konopnicka jest jedną z patronek roku 2022 nasze polonistki, pani Agnieszka Rusnaczyk i pani Ilona Traczyk-Bożek, zorganizowały dwa gminne konkursy związane z pisarką - recytatorski i plastyczny. Patronat nad nimi objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a nagrody ufundowały Lasy Polskie oraz nasza szkoła. Rada Rodziców ufundowała medale okolicznościowe. Konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem, a w wyłonieniu zwycięzców pomagali nam specjaliści - pani dr Barbara Zgama (językoznawca, dyrektor szkoły) pani Maria Gniecka (nauczycielka plastyki), pani Stanisława Smółka (nauczycielka plastyki, dyrektor szkoły) i pan Krystian Luberda (artysta rzeźbiarz). Laureaci i uczniowie wyróżnieni w obu konkursach zostali zaproszeni z opiekunami na uroczystość, którą pan dyrektor rozpoczął od powitania gości - dyrektorów szkół, księdza Leszka Urody, przewodniczącej Rady Rodziców, laureatów wraz z rodzicami oraz uczniów i nauczycieli. Pan minister Edward Siarka odwiedził naszą szkołę przed akademią, w której  nie pozwoliły mu wziąć udziału obowiązki.

Pan dyrektor przypomniał dążenia lokalnej społeczności do nadania imienia szkole, co miało miejsce dokładnie 11 lat temu, a mottem dla nas stały się słowa patronki: "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem".

Następnym punktem programu był spektakl na podstawie opowiadania Konopnickiej pt. "Nasza szkapa". Ten trudny i poważny utwór został doskonale i nieprzesadnie dosłownie zaprezentowany przez utalentowane aktorki z klasy VIII.

Po spektaklu nadszedł czas na główny punkt programu - uczniowie odebrali zasłużone nagrody i brawa, a uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentowali się na scenie. Ostatnią atrakcją był słodki poczęstunek dla utalentowanych twórców i ich opiekunów.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tej uroczystości, która po dwóch latach pandemii pozwoliła nam znowu poczuć się razem.

 

Zobacz zdjęcia.

Lista zwycięzców:

Konkurs Recytatorski

Kategoria klasy I-III
I miejsce: Franciszek Rapta SP Rokiciny Podhalańskie
II miejsce: Kacper Śmiech SP Podsarnie
III miejsce: Aleksandra Łabuda SP Harkabuz
wyróżnienie – Sara Sularz SP nr 3 Skawa, Marcelina Głodek SP nr 1 Skawa

 

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce: Magdalena Harkabuz SP Harkabuz
II miejsce: Stefania Benbelgacem SP nr 3 Skawa, Amelia Wilgierz SP Podsarnie
III miejsce: Wojciech Kroczka SP Bielanka, Julia Miłek SP nr 1 Skawa, Magdalena Czyszczoń SP Harkabuz
wyróżnienie: Karol Jędraszczak SP Harkabuz, Zofia Mierzwa SP Rokiciny Podhalańskie

Konkurs Plastyczny

Kategoria klasy I-III
I miejsce: Alicja Mierzwa SP Rokiciny Podhalańskie
II miejsce: Jan Folwarski SP Rokiciny Podhalańskie, Amelia Bogdał SP nr 3 Skawa
III miejsce: Maria Możdżeń SP Harkabuz, Oliwia Kielusiak SP Rokiciny Podhalańskie
wyróżnienie: Nikola Dudzik SP Podsarnie, Jakub Macioł SP Rokiciny Podhalańskie

 

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce: Stanisław Skwarek SP nr 1 Skawa, Amelia Pulit SP Harkabuz
II miejsce: Beata Długopolska SP Harkabuz
III miejsce: Magdalena Bisaga SP Rokiciny Podhalańskie
wyróżnienie: Oskar Dziwisz SP Raba Wyżna, Jakub Sobczak SP Harkabuz, Nikodem Szarlej SP Harkabuz