Loading color scheme

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY I ŁODZI

W dniach 26-27 października klasy IV – VIII wzięły udział w wycieczce do Częstochowy i Łodzi.

Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, bo o godzinie 5:30. Naszym pierwszym punktem było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze. Dzięki opowieści pani przewodnik poznaliśmy historię tego miejsca, mogliśmy się pomodlić przed wizerunkiem cudownego obrazu Matki Boskiej, a chętni - po pokonaniu 516 schodów (!!!) - podziwiać widoki z przyklasztornej wieży.

Po przyjeździe do Łodzi spacerowaliśmy m.in. słynną ulicą Piotrowską, Aleją Gwiazd,  a pani przewodnik przedstawiała nam historię tego wielokulturowego miasta przemysłowego, omawiając poszczególne zabytki. W tym dniu udało się nam również zwiedzić piękny i bogaty Pałac Poznańskich oraz wejść na centralny plac Manufaktury.

Na noc zatrzymaliśmy się w  przyjemnym Hotelu Mazowieckim. Tutaj zjedliśmy obiadokolację i w dniu następnym śniadanie.

W czwartek najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki i Kultury EC 1, które znajduje się w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni. Tutaj zobaczyliśmy m.in. jak w XIX wieku wytwarzano prąd.

Kolejnym punktem było Muzeum Włókiennictwa, gdzie mogliśmy zobaczyć  m.in. działające maszyny włókiennicze i tkackie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w łódzkim Zoo i Orientarium. Przez przeszklone dno mogliśmy podziwiać podwodny świat. Szczególne zainteresowanie wzbudziły również słonie i żyrafy, z którymi udało się nam zrobić zdjęcia.

Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pod szkołę wróciliśmy późnym wieczorem ze świadomością, że wrażenia z wycieczki pozostaną z nami na długo.

Wycieczka, w której wzięliśmy udział, została zorganizowana w ramach projektu „ Poznaj Polskę”  i była dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

ZDJĘCIA.