Loading color scheme

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia nasza szkolna społeczność - po dłuuugiej, pandemicznej przerwie - zorganizowała Dzień Babci i Dziadka. Wieczór ten, jako efekt współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli, pełen był pięknych wrażeń. Trzeba podkreślić, że spotkaliśmy się w Remizie OSP Harkabuz, ponieważ nasze szkolne progi mogłyby nie pomieścić tak licznie przybyłych Babć i Dziadków. Szacownych gości powitał pan dyrektor składając też najlepsze życzenia. Najważniejszym punktem programu były występy dzieci. Na początku uczniowie klas młodszych, uczestnicy kółka teatralnego prowadzonego przez p. Ewę Bachledę - Domagałę, przedstawili spektakl pt. "Królewna Śnieżka". Aktorzy nie tylko recytowali, ale także śpiewali, demonstrując swoje talenty. Życzenia dziadkom  - w formie wierszyków i piosenki - złożyli również najmłodsi, czyli uczniowie klasy "0". Po wręczeniu prezentów wzruszonym gościom, nadszedł czas na kolejny punkt programu: I Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez p. Marcelinę Urbaniak. Uczestnicy występowali solo lub w zespołach, a na koniec dwie grupy kółka muzycznego zaprezentowały zdobyte umiejętności gry na bum rurkach. Dzięki Radzie Rodziców każdy uczestnik przeglądu otrzymał słodki drobiazg. Występy uczniów zakończyła p. Józefa Kierpiec prezentując swoją twórczość.

Uczta dla ducha przeszła w ucztę dla ciała, a to dzięki wspaniałym umiejętnościom Mam, które włożyły ogrom pracy w ugoszczenie Babć i Dziadków. Dzięki kapeli "Łogiyń" przyszedł też czas na tańce do późnej nocy...

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w organizację tego bardzo ważnego dla wszystkich święta.

ZOBACZ ZDJĘCIA.