DZIEŃ DZIECKA 2024

3 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i spora grupa rodziców spotkali się na boisku szkolnym, gdzie czekały na dzieci nie lada atrakcje. Rada Rodziców zapewniła lubianą rozrywkę, czyli dmuchańce (zjeżdżalnie i wielkiego, dmuchanego darta), oraz mnóstwo pyszności: watę cukrową, popcorn i kiełbaski z grilla. Poza tym gościli u nas policjanci z rabczańskiego komisariatu, dzięki czemu uczniowie mogli obejrzeć policyjny samochód, a nawet w nim posiedzieć, a także przymierzyć elementy policyjnego stroju. Atrakcje zapewnili również strażacy z OSP Harkabuz oraz Młodzieżowa Grupa Pożarnicza pod opieką pana Piotra Jagi. Uczniowie mogli się pobawić w gaszenie pożaru i obejrzeć wóz strażacki. Strażacy i policjanci zaprezentowali też pokaz udzielania pierwszej pomocy. Swoje stanowisko miały również przedstawicielki  Urzędu Gminy, które zapoznawały dzieci z odpowiednim gospodarowaniem odpadami. Za poprawne odpowiedzi na zagadki związane z tym tematem można było otrzymać nagrody. Międzyczasie toczyły się rozgrywki w superdarta, a nagrody ufundował sołtys wsi, pan Michał Łabuda - były to piłki, paletki do tenisa stołowego, skakanki i inne sportowe gadżety, które zwycięzcom sprawiły wiele radości. Naszą imprezę zaszczycili też swoją obecnością wójt gminy Raba Wyżna, pan Tomasz Rajca oraz jego zastępca, pan Mieczysław Kurek, którzy poczęstowali dzieci słodyczami. Pogoda dopisała, dzięki czemu cztery godziny zabawy minęły bardzo szybko.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbył się kolejny bardzo udany Dzień Dziecka w naszej szkole.

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor