DZIEŃ PATRONA, DZIEŃ MAMY I TATY

5 czerwca, z lekkim opóźnieniem spowodowanym egzaminami ósmoklasisty, obchodziliśmy Dzień Patrona oraz Dzień Mamy i Taty.

W czasie spotkania z okazji Dnia Patrona uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach zorganizowanych przez panią Marcelinę Urbaniak. Konkursy były podsumowaniem całorocznej innowacji "Maria Konopnicka w piosence". W czasie konkursu klasowego uczniowie odgadywali tytuły piosenek - w kategorii klas I-III wygrały ex aequo klasy II i III, a w kategorii klas IV-VIII zwycięska okazała się klasa VII. Drugi konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu piosenek z tekstem Marii Konopnickiej. Tutaj na podium stanęli wszyscy odważni: Aleksandra Łabuda i Justyna Sobczak, Laura Wójciak, Nikola Golak i  Nikola Łabuda oraz Barbara Stoch i Marcelina Hosana. Niespodzianką był występ pani Marii Gnieckiej, która jako jedyna z grona odważyła się stanąć na scenie - brawo!

Pozakonkursowo wystąpili też uczniowie klasy VII - Szymon, Basia i Marcelina - prezentując różnorodność wierszy naszej poetki.

Po przerwie na sali pojawili się goście - Rodzice, bo to przecież także ich święto. Zostali przywitani przez pana dyrektora, który podkreślił ogromną rolę rodziców w życiu dziecka i złożył wszystkich życzenia.

W czasie tej uroczystości uczestnicy młodszej grupy teatralnej pod kierunkiem p. Ewy Bachledy-Domagały i p. Marii Gnieckiej przygotowali inscenizację znanej i lubianej baśni pt. "Kopciuszek". Piękne stroje, oświetlenia, rekwizyty i dekoracja, elementy muzyczne i urok młodych aktorów sprawiły, że przedstawienie na pewno zostanie zapamiętane, a wielu rodziców ze wzruszeniem oglądało swoje pociechy w niecodzinnych rolach.

Kolejne występy przygotowały grupy taneczne i muzyczne pod kierunkiem p. Marceliny Urbaniak. Najpierw zobaczyliśmy nastrojowy taniec do znanej piosenki "Cudownych rodziców mam", a potem żywiołową choreografię z bum rurkami ilustrującą motyw muzyczny z filmu pt. "Piraci z Karaibów". Gromkie i serdeczne "Sto lat" oraz wręczenie prezentów dopełniło uroczystości.

Po uroczystości rodzice zostali ugoszczeni przez pana dyrektora i grono pedagogiczne, co tradycyjnie jest miłym akcentem na zakończenie tego uroczystego dnia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA.

 

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.