DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2024

23 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dla wielu osób jest to długo oczekiwane święto, które pozwala na spotkanie pełne wzruszeń i śmiechu. 

Jak co roku spotkaliśmy się w Remizie Strażackiej OSP Harkabuz, ponieważ swoją obecność zadeklarowało ponad sto Babć i Dziadków! Zostali oni powitani przez pana dyrektora i prowadzącą imprezę Amelię z klasy VII. Wśród gości byli również: wójt gminy Andrzej Dziwisz, sołtys Harkabuza Michał Łabuda, proboszcz parafii Harkabuz-Podsarnie ks. Leszek Uroda oraz radni gminni Anna Grapa i Adam Sawina.

Goście mieli okazję podziwiać uczniów naszej szkoły na scenie podczas pantomimicznych Jasełek przygotowanych przez klasy starsze z panem Zbigniewem w roli Józefa i z efektownym tańcem klasy "0" pod opieką p. Weroniki Regulskiej. Również taniec aniołów z pewnością zapadł w pamięć widzom. A i chłopcy z klasy VIII w roli zabawnych pastuszków stanęli na wysokości zadania.

Następnie swoje talenty aktorskie i wokalne zaprezentowali młodsi uczniowie w sympatycznym spektaklu o babci i dziadku, którzy znają się na czarach.

Serdeczne życzenia pana dyrektora i chóralne "Sto lat" zakończyło tę część, ale to nie był koniec atrakcji. Kolejnym punktem programu był Przegląd Kolęd i Pastorałek rozpoczęty przez zespół "Orawskie Smyki". Uczestnicy przeglądu zaprezentowali dziewięć utworów w duecie lub zespołowo prezentując wysoki poziom. Każdy został nagrodzony dyplomem i czekoladą.

Jak powiedziała Amelia - "po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała" i  tu pałeczkę przejęły absolutne mistrzynie, czyli Mamy naszych uczniów i panie ze Stowarzyszenia "Czarna Orawa" dbając o to, by zachwycić kulinarnie ponad setkę gości - DZIĘKUJEMY! 

Gratulujemy p. Kindze Kidoń, p. Monice Sarniak i p. Marcelinie Urbaniak kolejnego sukcesu artystycznego, ponieważ występy dzieci to efekt ich wielogodzinnej współpracy, pomysłowości i wielkiego serca. Panu Piotrowi Jadze dziękujemy za wszechstronną pomoc techniczną, dobre słowo w chwilach kryzysu i wieeeelką cierpliwość!

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.