KLASY III-VIII W KRAKOWIE

We wtorek 18 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym. Wzięło w niej udział ponad 40 uczniów pod opieką pana Adama, pani Ewy, pani Moniki i pani Ilony. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw była godzina szaleństw w parku trampolin GoJump, co niezmiennie zachwyca naszych uczniów. Potem, w narastającym upale, przemieściliśmy się do "Muzeum gier video", które tak naprawdę jest wielkim salonem starych automatów do gier. Konkretnie - mieści 160 automatów do gier, więc zrozumiałe, że tam spędziliśmy dwie godziny. Kolejny punkt programu to spacer z przewodnikiem po Muzeum Lotnictwa Polskiego, które zaskoczyło nas rozmiarami i perełkami, które można obejrzeć, ale nie wszystkich można dotykać, ponieważ cena niektórych eksponatów ze względu na ich unikalność w skali światowej, sięga milionów dolarów. Oczywiście, ostatnim punktem wycieczki był posiłek w Mc'Donaldzie i powrót do wieczornego, bardzo ciepłego Harkabuza. Lato przyszło w samą porę. 

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor