SZKOLNA WIGILIA 2023

   22 grudnia to ostatni dzień przed przerwą świąteczną. Zima od rana stanęła na wysokości zadania, tworząc cudowny, grudniowy klimat. W klasach migotały choinkowe światełka, wszyscy byli odświętnie ubrani, czuć było niecodzienną atmosferę.

   O godzinie 10:00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Najpierw pani Monika Sarniak wręczyła dyplomy za udział w religijnym konkursie plastycznym, a następnie pani Ela Szadkowska ogłosiła wyniki tegorocznego konkursu na najpiękniejsze pierniki. Prace były na tak wysokim poziomie, że troje uczestników zajęło pierwsze miejsce, a pozostali wspólnie stanęli na podium na miejscu drugim! Przegranych nie było!

   Uczniowie klas VI-VIII pod opieką pani Moniki Sarniak przygotowali wzruszającą i po prostu piękną inscenizację opowiadającą o historii zwiastowania i narodzenia Jezusa. Bez słów, z idealnie dobraną muzyką, z zachwycającą grą świateł (tu brawa dla pani Kingi, naszego koordynatora oświetlenia), doskonałą dekoracją, z zaangażowanymi aktorami (również brawa dla pani Moniki i rodziców za stroje i charakteryzację) - tegoroczne Jasełka wręcz zapierały dech w piersiach. W inscenizację wplecione były dwa tańce - taniec aniołów w wykonaniu dziewcząt z klasy VII oraz taniec ze światłem w wykonaniu uczniów zerówki, których przygotowała pani Weronika Regulska. Warto dodać, że w rolę Józefa wcielił się w tym roku pan Zbigniew Wawryków, nauczyciel wspomagający w naszej szkole, i trzeba przyznać, że był to bardzo udany debiut!

   Po spektaklu wystąpił nasz szkolny zespół. "Orawskie Smyki" pod czujnym okiem pani Marceliny Urbaniak zaprezentowały trzy kolędy, również w wersji z bum rurkami.

   Po występie i życzeniach pana dyrektora uczniowie udali się do klas, gdzie już czekały pyszności przygotowane przez Niezawodne Mamy - był barszcz z uszkami i mnóstwo ciast i ciasteczek, za co dziękujemy.

    Dziękujemy serdecznie również w imieniu nauczycieli za miłe spotkanie z Rodzicami, za życzliwość i ciepłą atmosferę - bardzo to doceniamy.

 

  • Galeria:

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.