SZKOLNE WYBORY PARLAMENTARNE - MŁODZI GŁOSUJĄ 2023

W dniu 09. 10. 2023 r. w ramach programu „Młodzi głosują” odbyły się w naszej szkole  młodzieżowe wybory parlamentarne połączone z referendum.  Akcja  "Młodzi głosują" organizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i ma celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Ogólnopolskie wyniki głosowania uczniów można zobaczyć na stronie:

https://mg2023.ceo.org.pl/akualnosci/33-wyniki-glosowania-w-mlodzi-glosuja-2023/

W naszej szkole w organizację wyborów przygotowali uczniowie klasy VIII. Poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Natomiast uczniowie klas IV-VIII zyskali okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

Komisja wyborcza w składzie: Martyna Bosak, Marcelina Hosana, Barbara Stoch, Bartłomiej Chowaniec, Jan Rapacz i Szymon Łabuda nadzorowała sprawny i zgodny z procedurami przebieg szkolnych wyborów i referendum których wyniki prezentujemy poniżej:

 

Wyniki wyborów "MŁODZI GŁOSUJĄ 2023" w szkole podstawowej w HARKABUZIE

FREKWENCJA: 58,14%

Wyniki głosowania referendalnego w “Młodzi głosują 2023”

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor