WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY I ŁODZI

W dniach 26-27 października klasy IV – VIII wzięły udział w wycieczce do Częstochowy i Łodzi.

Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, bo o godzinie 5:30. Naszym pierwszym punktem było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze. Dzięki opowieści pani przewodnik poznaliśmy historię tego miejsca, mogliśmy się pomodlić przed wizerunkiem cudownego obrazu Matki Boskiej, a chętni - po pokonaniu 516 schodów (!!!) - podziwiać widoki z przyklasztornej wieży.

Po przyjeździe do Łodzi spacerowaliśmy m.in. słynną ulicą Piotrowską, Aleją Gwiazd,  a pani przewodnik przedstawiała nam historię tego wielokulturowego miasta przemysłowego, omawiając poszczególne zabytki. W tym dniu udało się nam również zwiedzić piękny i bogaty Pałac Poznańskich oraz wejść na centralny plac Manufaktury.

Na noc zatrzymaliśmy się w  przyjemnym Hotelu Mazowieckim. Tutaj zjedliśmy obiadokolację i w dniu następnym śniadanie.

W czwartek najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki i Kultury EC 1, które znajduje się w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni. Tutaj zobaczyliśmy m.in. jak w XIX wieku wytwarzano prąd.

Kolejnym punktem było Muzeum Włókiennictwa, gdzie mogliśmy zobaczyć  m.in. działające maszyny włókiennicze i tkackie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w łódzkim Zoo i Orientarium. Przez przeszklone dno mogliśmy podziwiać podwodny świat. Szczególne zainteresowanie wzbudziły również słonie i żyrafy, z którymi udało się nam zrobić zdjęcia.

Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pod szkołę wróciliśmy późnym wieczorem ze świadomością, że wrażenia z wycieczki pozostaną z nami na długo.

Wycieczka, w której wzięliśmy udział, została zorganizowana w ramach projektu „ Poznaj Polskę”  i była dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

ZDJĘCIA.

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.