ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca zakończył się rok szkolny 2023/2024. 

Po mszy świętej, w czasie której klasa VIII przekazała sztandar szkoły przedstawicielom klasy VII, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. 

Po okolicznościowym przemówieniu pan dyrektor uhonorował panią Marię Gniecką, która obchodzi czterdziestolecie pracy. Za takie osiągnięcie należały się naprawdę gromkie brawa i wiwaty!

Najważniejszymi osobami w tym dniu byli uczniowie klasy VIII, którzy zakończyli naukę w naszej szkole. Pożegnali ich młodsi koledzy, którzy wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali galę wręczenia Oscarów - był i dla najlepszego aktora, i dla najlepszej aktorki, i za debiut, i za efekty dźwiękowe... Każdy z uczniów miał swoją chwilę chwały i kilka sekund na (prawie) czerwonym dywanie wśród błysku fleszów rozgorączkowanych dziennikarzy. Przyznano również Oscara za reżyserię -  trafił do rąk wzruszonej wychowawczyni absolwentów. Wzruszeń było więcej, bo ósmoklasiści wraz z rodzicami złożyli podziękowania dyrektorowi szkoły i gronu pedagogicznemu za osiem lat wspólnej przygody. Absolwenci otrzymali również świadectwa i dyplom ukończenia szkoły. 

Wyróżnieni zostali również uczniowie z najlepszą średnią, a gratulacje odebrali ich rodzice. Po rozdaniu ostatnich dyplomów i nagród, po pożegnaniu z wychowawcami, nadeszły one - WAKACJE! Udanego odpoczynku, kochani uczniowie! Do zobaczenia we wrześniu!

KLIKNIJ NIŻEJ:

OSCARY - wejście 

O szkole

Szkoła Harkabuz

Nasza szkoła sięga 1885 roku, gdy w Harkabuzie powstała pierwsza placówka edukacyjna. Mimo trudności podczas II wojny światowej, zmiennych losów i nauczycieli różnych narodowości, szkoła rozwijała się. Po 1945 roku, wracając do polskiego systemu edukacyjnego, przeżywaliśmy trudne lata zniszczeń. Mimo utraty dokumentacji, dążyliśmy do odbudowy. Dziś jesteśmy miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a rozwój młodych umysłów jest naszym priorytetem.

Poznaj pełną historie

Osiągnięcia

01 sty 2024

"DZIEŁO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WSPÓŁCZEŚNIE"

3 grudnia 2023r. w kościele w Jabłonce-Bory odbył się finał Konkursu Plastyczne..

Czytaj więcej
NASZE OSIĄGNIĘCIA
01 sty 2024

NASZE OSIĄGNIĘCIA

                                                                               ..

Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”
22 gru 2023

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- Inicjator Światowych Dni Młodzieży”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ..

Czytaj więcej

Szkoła Podstawowa w Harkabuzie
znajduje się przy głównej drodze.

W szkole uczy się około 100 uczniów w klasach 1-8 i oddziale przedszkolnym. Pracuje tu ponad 20 nauczycieli, logopeda i pedagog.

Sekretariat i gabinet dyrektora są na 1 piętrze. W szkole jest biblioteka i mała sala gimnastyczna. Za szkołą jest boisko i plac zabaw. Zajęcia odbywają się na trzech piętrach budynku. W budynku nie ma windy. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach jest dzwonek. Użyj go jeśli potrzebujesz pomocy. Przy szkole jest miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem"

Maria Konopnicka
Maria Konopnickaautor